GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.
GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pomak etkinliği

Aşağa gitmek

default Pomak etkinliği

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Mart 06, 2010 7:56 pm

TÜRKİYE’DEKİ BATI TRAKYALI SOYDAŞLARIMIZDAN BAZILARI NEYİN PEŞİNDE?

Aylardan beri bazı internet sitelerinde Batı Trakya Türk Azınlığınıbölmek için yapılan propagandaların var olduğunu görüyoruz. Nitekim BTTDD basın bürosundan gelen bir basın açıklaması böyle bir konuya açıklık getiriyor ve basın açıklamasında şöyle deniliyor.

23 ocak 2010
BTTDD basın bürosu
sayı: 20100123/21
Konu : Flaş Flaş Flaş

İNTERNET SİTESİNDE AYLARDIR YAYIN YAPILAN PROGARAMA SADECE İKİ KİŞİ KATILDI BİRİ BATI TRAKYALI BİRİDE DEĞİL.
23.01.2010 cumartesi saat 15:00-17:00 de gloria
jeans coffee house 280 istiklal caddesi Beyoğlu İstanbul adresinde pomak kültür & sanat toplantısını Batı Trakyalı gencler ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski genel başkanı Selahattin Yıldız’ın girişimleriyle bu önemli toplantı önlenmiştir.
Provakatörler planladıkları bu oyunu oynayamadan suç üstü yakalanmışlardır. Toplumumuzu bölmeyi amaçlayan bu tür oyunları her zaman bertaraf edecek güçtedir. Aylardır internet sitelerinden yayın yaparak bu organizasyona katılmalarını teşfik ederek çok önemli kişileride organizasyonda varmış gibi göstererek hareket eden provakatörler etkisiz hale gelmişlerdir.
Bu önemli olayda Batı Trakyalı genc kardeşlerimizi ve eski genel başkanımız Selahattin Yıldız’a teşekkür ederiz.
Profesyonel organizatör Gümulcine’li Nihat Çolak ve Batı Trakyalı olmayan yandaşı Nazan ve eski genel başkanımız Selahattin Yıldız kendilerini yakından takip ederken görülmektedir.
BTTDD BASIN SÖZCÜSÜ: İRFAN HÜSEYİN http://www.birlikgazetesi.info/?pid=3&id_news=1258

Şubat 2010 “Zagalisa” İstanbul’daki Pomak Etkinliği

“KEMALİZM IRKÇILIKTIR

-İstanbul’daki Pomak etkinliğinin organizatörlerine terör uyguladılar.

-Türkiye Pomaklarının büyük öfkesi

‘Zagalisa’ gazetesi, yüz binlerce Türkiye Pomağının, Türk toplumu kendilerini ‘soydaş’ değil, yabancı olarak kabul ettiği için organize olmaya ve haklarını talep etmeye başladıklarını daha önce de belirtmişti. Bizzat Başbakan Tayyip Erdoğan, Pomakları Kürtlerin, Çerkezlerin, Ermenilerin ve diğer grupların yanına yerleştirerek, Türk olmayan azınlıklara dahil etmişti.

23 Ocak 2010 tarihinde İstanbul’da (Beyoğlu’ndaki Jeans Coffee’de) Pomak Kültür ve Sanat Toplantısı yapılacaktı. Etkinliğin internette tanıtımının yapılması, Türk derin devletinin ve İstanbul’da yaşayan Yunan Trakyası kökenli Müslümanların derneklerinin ayağa kalkmasına neden oldu.

Sözkonusu derneklerin üyeleri arasında paramiliterler, emekli subaylar ve Kemalizm’in diğer ‘çiçeklerinin’ de yer aldığı bilinmektedir. Ergenekon davası, bahsekonu derneklerin katillerle bile ilgili olduğunu gözler önüne sermiştir. Bu derneklerin başını çeken kuruluş, Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği’dir. Anılan dernek, zaman zaman Ekümenik Patrikhaneye yapılan saldırıların da başını çekmektedir.

Başında eski dernek başkanlarından Selahattin Yıldız’ın bulunduğu bahsekonu derneğin ‘şanlı’ gençlik kolu, İstanbul’daki Pomak etkinliğine katılmak isteyenlere hakaret ederek toplantıyı iptal ettirdi.

Bahsekonu kişiler, bu çabalarını kutlama çerçevesinde, düşmanın (Pomakların) İstanbul’un göbeğinde mağlubiyete uğratıldığından herkesi haberdar etmek için bir basın bülteni yayımladılar.

FLAŞ ibaresiyle çıkan ve Yunan Trakyasında Türkçe yayımlanan gazetelerin büyük bir memnuniyetle yer verdikleri basın bülteninde şu ifadelere yer veriliyordu: ‘Batı Trakyalı gençler ve Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği eski Genel Başkanı Selahattin Yıldız’ın girişimleriyle bu önemli toplantı önlenmiştir… Provokatörler planladıkları bu oyunu oynayamadan suçüstü yakalanmışlardır. Toplumumuz, bölmeyi amaçlayan bu tür oyunları her zaman bertaraf edecek durumdadır… Batı Trakyalı genç kardeşlerimiz ve eski Genel Başkanımız Selahattin Yıldız’a teşekkür ederiz…’

Türk barbarlığı tüm ihtişamıyla iş başında!

‘Zagalisa’ gazetesi Türkiye Pomaklarıyla dayanışma içinde olduğunu ifade eder, Panhelenik Pomak Derneği aracılığıyla konuyu uluslararası kuruluş ve komisyonların dikkatine getireceğini belirtir.”

http://www.bttadk.org/TR/default.asp?P=NewsRead&id=911

Basit bir tanışma toplantısının nasıl böyle bir hal aldığı,siyasetin gündelik yaşamdan ne kadar uzak bir hal aldığının açık bir göstergesidir
Anonymous
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: Pomak etkinliği

Mesaj tarafından Misafir C.tesi Mart 06, 2010 8:04 pm

Basit bir tanışma toplantısının nasıl böyle bir hal aldığı,siyasetin gündelik yaşamdan ne kadar uzak bir halde olduğunun açık bir göstergesidir
Anonymous
Misafir
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

default Geri: Pomak etkinliği

Mesaj tarafından decenqua C.tesi Mart 06, 2010 8:58 pm

Bu haberlere internet sayfalarında denk geldim.Basından takip ediyorum.Türkiyedeki ve Batı Trakyadaki Pomakların Kendilerine,kendi kültürlerine yönelik geliştirme,araştırma veya örgütlenme hallerine tahammül yok Milliyetci derin güçlerin.Sadece pomaklara karşı değil tabi bu Torbeşlere,Boşnaklara,Çerkeslere v.s'de uygulanan psikolojik baskı.

Aslında Osmanlı Coğrafyasında kalan Müslüman tabasının kendi kimliklerine dönüşlerine tahamülsüzlük var bunun tabanında.Konun en ince noktası aslında,koskoca Osmanlıda Ümmetcilik birliğinin Jön Türlükle (Genç Türler) harekatıyla başlayıp İttihatı Terakki örgütlenmesiyle, Türk Milliyetciliğinin hızlanmasıyla diğer kavimlere emsal teşkil eden milliyetcilik harekatının neticesidir.Sistemi çatırdatan aslında Türk milliyetcilik harekatıdır.İlk önce işi Planlayanlar bütün Müslüman kavimleri Türkcülük çatısı altında birleştirip büyük Türk devletini Kurup,Türkistanada tesir edip,Turan devletini inşa etmekti gaye.Bu Tutarmı,din başka kavmi değerler başka,tabi Tutmadı.Emsali Örnek alan diğer Kavimlerde kendi milli değerlerinin doğal olarak,limlik muhafazalarının derdine düştüler.Avrupa ve Rusya Tarafından destek Gören Hristiyan azınlıklar ilk önce kendi devletlerini kurmakta muaffak oldular.Sürekli Anadoluya çekilen Türk Nüfusu dili ayrı amma binlerce yıldır o topraklarda yaşamız Müslüman kavimlerin iki arada bir derede kalmalarına ve yanlızlaşmalarına sbep oldular.

Kavmen Türk olan fakat azınlıkta artık kalan Balkan Türklerinin Psikolojilerini diri tutmak ve koruganlıklarını sağlamak içinde ilmi ispatlarda Israr gösterme hareketindende dolaysiyle vaz geçemediler.Onun içindir ki Pomakların,Torbeşlerin,Boşnakların illa Osmanlıdan önce oraya gidip yerleşmiş kuman,peçenek herneyse artık Türklerinden olduklarında ısrarlılardır ve kendi kimliklerini ifadelendirmelerinede tahammülleri yoktur.

Batı Trakyadaki Pomakların biz ayrı bir kültüre dile sahibiz,kendi kimliğimizi,kültürümüzü,dilimizi muhafaza etmek istiyoruz demelerini bölücülük kabul ediyorlar.

Yaw kardeşim bu adamların dilleri ayrı,kültür gelenekleri ayrı,ne var bunda.Onlarında değerleriyle yaşama hakları var niçin hazmedemiyorsunuz,bunun kötü olan tarafı ne.Veya Türkiyedede durum aynı.Veya da Pomakların dışındakiler içinde aynı.

Yok olmaz illa her şey Türk kültürüne bağlı kalmalı.Evet kalabiliyorsa kalsın bakalım.Kürt halkı için ne buyuracaksınız.

Veya şöyle düşünüyorum mesela.Batı Trakyada Türkmenler yaşasaydı ve onların hemen yanında da Altaylar yaşasaydı.Biri diğerine ben kendi dilimde eğitim,gelişme,kültürel çalışma,örgütlenme yapmak istiyorum deseydi çıngar ne şekilde çıkardı merak ediyorum.Türkmence ve Altayca Trakya Türkcesiyle,Kazakca kadar çok farklı mesela.

Birde şu var bu Türk araştırmacılar şu geleneğe sığınıyorlar.Doğrudurda.Balkanlar Osmanlı zamanında İslamlaştı.Ve Balkan Halkları Türk kelimesini Müslüman tanımıyla Özdeştirdi.Türküm dememek yani Müslüman değilim diye algılanır oldu.

Amma şimdi durum çok farklı.Ve insanlar bilinçlendi.Müslüman olan Alman asıllılar var,Japon Asıllılar ve Arap asıllılar var,Fars asıllılar.Yani Din çok farklı bir şey,din (İslam) her kavmin itikat gösterebileceği bir olgu olduğu anlaşıldı.

Ve din Kavmi değerleri eğer dinin özüne ters düşmüyorsa bilakis terk edin demiyorki.

''Biz sizi kavimler halinde yarattık' diyen canabı hak,kavmi değerlerinizi bilin demek istiyor demektirde. ''Ben size rızıklar yarattım,faydalanın diye'' derken bize bahşettiği nimetleri kastetmiyormu.Ve nimete müsriflik etmez,ziyan etmek haram değilmi.Yarattığı herşey nimetse onu zayi etmemeliyiz demekki.Kavmi özelliklerde böyledir.Amma ırkcılık yok,diğerini küçük görmek,ona yaşama hakkı tanımamak,yok etmeye çalışmak,kendi özelliğini yetiştirip,geliştirmesine engel olma bunlar haram.

Kardeşçe,kardeşinin haklarına saygı göstererk yaşayıp imtihan yeri olan bu dünyada sınavı geçeceksin.

Aslında haberde Pomaklara yapılan,bir başka kavimde olabilir,çok günah.Kim olursa olsun.İster siyasetci olsun v.s.

Osmanlıyı yıkanlar şimdi Allah'ın gazabına gelmişlerdir başka bir boyutta.İyi niyet,hoş görüyü,anlayışı,kardeşliği,ortak paydayı devreye soksalarda bu tür hadiseler olmasa keşke.

Ben çok üzülüyorum.Ne vardı sanki G.Doğuda bu kadar kan aktı,para heba oldu.Zamanında Kürtçe TV serbest olsaydı,basın yayın,anadilde eğitim serbest olsaydı ve Apo-PKK canilerine fırsat bırakılmazcasına,Kürt kardeşlerimize bakın sizin her imkanınız var,bu şakilerin dış güçlerin oyununa gelmeyiniz dene bilseydi keşke.Kıyametmi kopardı ve işler bu boyuta gelmezdi.Çünkü her iki taraf kan kaybettikçe kin de büyüdü adeta.

Böyle basit işleri halletmek çok kolay,yeterki birinin diğerine anlayışla,hakkaniyetle yaklaşımı olsun.

Türkiyede veya Batı Trakyada....
decenqua
decenqua
Üye
Üye

Erkek
Mesaj Sayısı : 48
Yaş : 62
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : 50 Balıkesir/Gönen
İşiniz : Emekli
Ad Soyad & İme Prezime : Recep ŞEREF
Sülale ismi : Çerkezlerin (Adiğe) Decen Sülalesi
Tesekkur : 27
Puan : 88
Kayıt tarihi : 25/02/10

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz