GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.
GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Polis zoruyla iyi bir Türk olmak

Aşağa gitmek

default Polis zoruyla iyi bir Türk olmak

Mesaj tarafından pomaklar.com Cuma Ocak 25, 2008 9:56 pm

Polis zoruyla iyi bir Türk olmak

Türker Alkan - Radikal


Belli ki polisimiz bu milleti adam etmeye kararlıdır. Başıbozukluktan hoşlanmıyor. Bu millete layık eli ayağı düzgün vatandaşlar olmamızı istiyor. Biz sivilleri yola getirmek için de bildiği tek aracı kullanıyor, bol bol sopa atıyor.
Örneğin geçen gün, bayram günü yani, parkta oturmuş üç genç bira içiyor. Polis yanlarına varıp, "Siz ne biçim Türksünüz" diyor, "bayramda içki içilir mi?"
Gençleri karakola götürüp sorguluyorlar. Gençlerden birisi, Türklüğünün kanıtı olarak Tunceli'de askerlik yapmasını gösteriyor, ama dayak yemekten kurtulamıyor. Diğer gençler de dayak yiyor ama gazi olan daha çok darbe alıyor. Ukalalık ettiği için olmalı. Şimdi bekleyip görmek lazım, polisin uyguladığı yöntem geçerliyse bu gençler bundan sonra daha iyi birer Türk olacaklar ve içkilerini gizli gizli evlerinde içecekler demektir.
İyi bir Türk olmak hiç de kolay şey değil. Gazi olmak bile yetmiyor iyi Türk olmak için. Daha birkaç gün oluyor, sokaklarda kalablıkların 'Şehitler ölmez, vatan bölünmez!' diye bağırdıkları günlerde yani, gazilerimizden birisi kardeşine "Öff" dedi, "evde oturmaktan sıkıldım, haydi şöyle biraz dolaşıp hava alalım." Dışarı çıktılar, arabayla deniz kenarına gittiler. Bu sırada vatandaşların iyi birer Türk olup olmadığını denetlemekte olan iki polisimiz yanlarına geldi, "Çıkın arabadan, kimliklerinizi gösterin!"
"Ben arabadan çıkamam" dedi gazi, "üç kurşun felç etti beni. İşte gazilik belgem!"
"Bu belge beni ilgilendirmez" dedi polis, gaziyi tartakladı, kardeşine dayak attı, gözünü patlattı... Diğer polis ekipleri geldi takviye olarak. Gazi ve kardeşi karakola götürüldü, sonra salıverdiler.
Gördüğünüz gibi 'iyi bir Türk olmanın' bazı zorlukları var. Fakat hiç Türk olmamak da kolay değil. Geçenlerde karakolda ayna olduğunu sanan Afrikalı bir zenci tek kurşunla yere serildi. Yapılan açıklamaya göre polise saldırıp belindeki silahı almaya çalışırken tabanca aniden patlayıvermiş ve adam kan kaybından ölüvermiş!
Manalı manalı bakıp durmayın öyle. Tamam senaryoyu inandırıcı bulmamış olabilirsiniz, ama ben bir şey diyemem. Bakarsınız iyi bir Türk olmadığım için yarın beni de karakola çekmeye kalkarlar, neme gerek!
Geçenlerde bir avukatın da burnu kırılmıştı İstanbul'da bir karakolda. Herhalde ayağı kayıp düştüğü için olmalı. Oturup saf saf bir yazı yazıp polisi eleştirmeye kalktım ve hemen ağzımın payını adım. Polis olduğunu söyleyen birisi internetten mesaj gönderip, "Sen vatan hainisin" dedi, "kafana iki kere sıkarsak görürsün!"
Yani iyi bir Türk olmak çok zor olduğu gibi, olmamanın bedeli de pek yüksek. (Hrant Dink cinayetindeki rezalete değinmiyoum bile!)
Demokrasinin ve hukukun ciddiye alındığı bir ülkede bu olaylar yaşansa yer yerinden oynardı. Meclis araştırma açar, İçişleri Bakanı'nı hesap vermeye çağırır, polis örgütü müfettişler görevlendirir, sorumlular hakkında davalar açılır, polis örgütü için reform projeleri hazırlanmaya başlardı.
Bizde çıt yok. Olaylara karışan polislerin ettiklerini mazur gösterecek birkaç açıklamadan başka bir çaba gözükmüyor!
Tek parti döneminde polisin ve jandarmanın halka nasıl baskı yaptığı anlatılır sık sık.
Doğrudur!
Ama o adı üstünde tek parti dönemiydi. Devrim dönemiydi. Rejim değişiyordu.
Şimdiki polis bakısının gerekçesi nedir, bilen var mı?
Tek parti döneminde miyiz? Karşı devrim mi var? Rejim mi değişiyor?
Nedir?

http://www.minidev.com/public/page.aspx?id=42
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 1529
Yaş : 50
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : Pomakistan
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Ad Soyad & İme Prezime : Pomaklar.com
Tesekkur : 42
Puan : 1647
Kayıt tarihi : 27/05/07

Character sheet
Blog: test

http://pomaknews.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz