GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.
GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

(PİRAMİTLERİN SIRRI)

Aşağa gitmek

default (PİRAMİTLERİN SIRRI)

Mesaj tarafından MESUTDAY Cuma Eyl. 21, 2007 12:44 pm

( PİRAMİTLERİN SIRRI )
(MESUT DAYI)

Piramitler:

1-Büyük Piramitin açilari,Nil'in delta yöresini iki esit parçaya bölerler.


2-Gize'deki üç piramit aralarinda bir Pisagor üçgeni olacak sekilde düzenlenmislerdir.Bu üçgenin kenarlarinin birbirlerine göre orani 3:4:5'dir.3-Her biri 20 ton olan taşlardan inşa edilmiştir.Ve bu taşları temin edilebilecek en yakın mesafe yüzlerce km uzaktadır. Bu taşların nasıl getirildiği bilinmemektedir.4-Piramit kimin adına yapıldıysa, onun mumyasının bulunduğu odaya, yılda iki kez güneş girmektedir. Doğduğu gün ve tahta geçtiği gün.


5-Büyük Piramitin taban yüzeyi, anıtın yarısının iki katına bölündügünde pi=3,14 sayisi elde edilir.6-Mumyalarda radyoaktif madde bulunduğundan; mumyaları ilk bulan 12 bilim adamı kanserden ölmüştür.


7-Büyük Piramitin dört yüzeyinin toplam yüzölçümü,piramit yüksekliginin karesine esittir.


8-Büyük Piramit,dört ana yöne göre düzenlenerek insa edilmistir.9-Piramitlerin içinde, ultrasound radar, sonar gibi cihazlar çalışmaktadır.10-Kirletilmiş su birkaç gün piramitin içinde bekletilirse,kirden arınmış olur.11-Süt, birkaç gün süreyle bozulmadan kalır ve sonunda yoğurt olur.


12-Bitkiler, piramitin içinde daha çabuk büyürler.13-Piramit içine bırakılan su, 5 hafta süre ile bekletildikten sonra yüz losyonu olarak kullanılabilir.14-Kesik, yanık, sıyrık gibi yaralar piramitlerin içinde daha çabuk iyileşme gösterir.15-Çöp bidonu içindeki yemek artıkları hiç koku neşretmeden piramit içinde mumyalaşır.


16-Büyük Piramit, dünyanin kara kitlesinin merkezinde yer aliyor.17-Piramit dev bir güneş saatidir.Ekim ortasiyla Mart başı arasında düsürdügü gölgeler mevsimleri ve yılın uzunlugunu gösterir.


18-Piramiti çeviren tas levhalarin uzunlugu bir günün gölge uzunluguna esittir.Bu gölgelerin taş levhalar üstünde gözlenmesiyle günün 0,2419 bölümünde yilin uzunlugu yanlışsız olarak saptanabiliyordu.19-Büyük Piramit'le dünyanin merkezi arasindaki uzaklik,Kuzey kutbuyla arasindaki uzakliga esittir ve kuzey kutbuyla dünyanin merkezi arasindaki uzakliga esittir.20-Piramitin yüksekligiyle,çevresi arasindaki oran,bir dairenin yari çapiyla çevresi arasindaki oranin dengidir.Dört kenarlar dünyanin en büyük ve çarpici üçgenleridir.21-Gizde'den geçen boylam,dünyanin denizleriyle anakaralarini iki esit parçaya böler.Bu boylam ayrica,kara üstünden geçen en uzun kuzey-güney yönlü boylam olup,bütün yer kürenin uzunluguna ölçümünde dogal sifir noktasini olusturur.22-Büyük piramitin tepesi Kuzey kutbunu,çevresi ekvatorun uzunlugunu temsil eder.Ve iki uzunluk ayni mikyasa uygunluk gösterir.23-Piramitlerin bazı odalarının içinde ne olduğuna hakkında bir bilgi yoktur.Araştırmacıların çoğu ya içinde kayboldu yada aynı yerde birkaç tur attılar fakat içlerini göremediler.24-Piramitlerin içi yazın soğuk,kışın sıcak olur.


25-Kahire'de bulunan Keops Piramidi, her biri 12 ton ağırlığında olan iki buçuk milyon adet taş bloktan oluşmuştur.Bugün, günde on blok yerleştirilmesi halinde,yapımının 664 yıl sürer.26-Büyük piramidin üstünden geçen meridyen, karaları ve denizleri tam eşit iki parçaya bölmektedir.


Piramitlerin nasıl inşa edildiğine dair 4 bin 500 yıllık teorilere bir yenisi daha eklendi. Fransız mimarlar yaptıkları 2 yıllık çalışmanın ardından, en büyük piramit Keops'un, içeriden ve sadece 4 bin işçiyle inşa edildiğini ileri sürdü.
Piramitleri kimilerine göre yüzbinlerce işçi çalışarak yaptı, kimilerine göre ise uzaylılar yaptı.
Mısır'daki piramitlerin nasıl inşa edildiği hep merak edilen ve tartışılan bir konu oldu.
Fransız mimar Jean Pierre Houdin ve ekibi iki yıl boyunca en büyük piramit olan Keops'ta incelemelerde bulundu ve yeni bir teoriyle ortaya çıktı: 4 bin 500 yıllık piramitler, içerden spiral biçiminde örülerek inşa edildi.
Houdin'e göre her biri 2.5 ton olan 3 milyon taştan oluşan Keops, aşamalı olarak kurulan iki rampa sayesinde yapıldı.
İnşaat için ilk etapta 43 metrelik dış rampa kuruldu ve ardından 136 metrelik spiral şeklinde bir iç rampa kullanıldı.
Yeni teoriye göre, piramidin inşaasında 4 bin kişi çalıştırıldı. Bugüne kadar üzerinde tartışılan teorilerde binanın Mısır'ın dört bir yanından getirtilen işçilerin dışarıdan ördüğü rampalar sayesinde yapıldığı iddia ediliyordu.
Anonymous
MESUTDAY
Misafir


Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz