GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.
GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anadolu’nun genleri dünya haritası gibi.

Aşağa gitmek

default Anadolu’nun genleri dünya haritası gibi.

Mesaj tarafından pomaklar.com Cuma Ekim 19, 2012 10:16 am

Araştırmalar gösteriyor ki Türkiye’de yaşayanların en az yüzde 90’ı Türkler Anadolu’yu işgal etmeye başlamadan önce orada veya yakın bölgelerde yaşayanların soyundan geliyor. Orta Asya menşeililerin oranı genelde sadece yüzde 8-9 civarında çıkıyor.

Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik Bölümü’nün 2003 yılında başlayan araştırması Anadolu’da yaşayan insanların dünyanın farklı bölgelerine ait 12 farklı gen taşıdığını ortaya koymuş.

“Anadolu’nun Genetik Profili” isimli araştırmaya göre C, Q ve O geni yani Orta Asya’dan gelenlerin oranı sadece yüzde 3.4. Çoğunluk ise Avrupa, Balkan, Ortadoğu ve Kuzey Afrika kökenli.

İTÜ İnsan ve Toplum Bilimi bölümü öğretim üyesi, antropolog Timuçin Binder şöyle diyor: Gen araştırmaları bugün Türkiye’de yaşayan insanların ne kadarının Orta Asya kökenli olduğunu ortaya çıkartıyor. Buna göre bu rakam ortalama yüzde 10-15 civarında. Yani Orta Asya’dan bu topraklarda yaşayanların yüzde 10-15′i gelmiş ve nüfus yapısını da değiştirememişler.

İsviçre merkezli iGenea şirketinin yaptığı araştırmaya göre ise, Avrupa’da yaşayan halklar arasında genetik anlamda “en karışık ve en az safkan” olan topluluk Türkiye halkı. Şirket Türkiye’de temel sekiz genetik havuz tespit etmiş. Ve Türkler bunlar arasında baskın değil.

“Türklerin Genetik Kökeni ve Toplumumuzdaki Kalıtsal Hastalıklar” konulu bir araştırma yürüten Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Aslı Tolun da“Türklerin gen yapısı Asya’daki Türkçe konuşan toplumlardan çok, Anadolulu çıkıyor. Genetik yapı olarak, Orta Asya’dan çok Yunanistan, Bulgaristan gibi komşularımıza benziyoruz” diyor.

Tabiki bu veriler sadece Türklere özgü değil.

Saf ırk iddialarını en fazla ortaya atan Almanlar’da da şaşırtıcı sonuçlar var. Ari ırk için İkinci Dünya Savaşı’nı çıkaran Almanların genetik yapısında ise sadece yüzde 25 Cermen genleri bulunduğu ve hatta genlerinin yüzde 10’luk bir kısmının da Yahudilerden geldiği belirlenmiş. Birçok araştırma Alman halkının büyük bölümünün Cermen değil Kelt kökenli olduğunu gösteriyor.

Aslında tarihçiler Fransız devrimi yapıldığında bugünkü Fransızca’yı konuşan Fransızların oranının sadece yüzde dört olduğunu, İtalyanların ise 19.yüzyılın ortalarına kadar ortak bir dili olmadığını söyler.

Çoğu ulusal dil bugünkü halini alması ancak 19. yüzyılda zorunlu eğitim ve askerliğin yaygınlaşması ile mümkün olmuş.

İnsanoğlu’nun en büyük sorunu belki kuşaklar arası bilgi aktarımı. Düşünün belki gidip DNA’larına baksanız Rum ya da Ermeni kökenli çıkacak pek çok insan bugün Rum ve Ermeni kimliğini bir küfür ve ayrımcılık yaftası olarak kullanıyor. Tuhaf bir dünyada yaşıyoruz.

Son olarak ,Türkolog prof. Aifer Gudrun Holeeand “Mijn Kont Publicaties” dergisinde yayınlanan makalesinde Ermenilerin Selçuklu işgalinin ardından savaşlarda ve iskan politikalarında Türkleri desteklediğini ve zamanla Müslüman olduğunu, Türklerin sayıca Ermenilerden çok daha az olması nedeniyle evlilikler yoluyla Türklerin en azından genetik olarak Ermenileştigini iddia ediyor.

Gökhan Kaya



Dünyanın en saygın okullarından ABD’deki Stanford Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırma, Anadolu’nun dünyanın en çeşitli gen yapısına sahip bölgelerinden biri olduğunu ortaya koydu. Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Genetik Bölümü’nün 2003 yılında başlayan araştırmasına göre, Anadolu’da yaşayan insanlar, Sibirya’dan Finlandiya’ya, Orta Asya’dan Balkanlar’a ve Hindistan’dan Kafkaslara kadar birçok farklı halkın genlerini taşıyor.
95 bölgeden örnek alındı
Aralarında Türk uzmanların da bulunduğu 15 kişilik geniş bir ekip tarafından yapılan “Anadolu’nun Genetik Profili” isimli araştırmada, Türkiye’deki 95 farklı il ve ilçe merkezinde yapılan araştırmada toplam 523 kişiden alınan örnekler incelendi. Bu kişilerden 79’u kozmopolit bir kent olduğu için İstanbul’dan seçildi. Diğer bölgeler ise iklim, coğrafya, geçiş yolları üzerinde olması gibi niteliklerine göre belirlendi.

En yüksek oran ’J geni’

İşte yapılan araştırmaya göre Anadolu’da yaşayan toplulukların taşıdığı genler:

J geni (Kuzey Afrika, Ortadoğu ve Balkan): Yüzde 33.8

R geni (Avrupa): Yüzde 24

E geni (Afrika ve Güney Avrupa): Yüzde 11.4

G geni (İran ve Kafkas): Yüzde 11

I geni (Kuzey ve Doğu Avrupa): Yüzde 5.2

L geni (Hindistan): Yüzde 4.2

N geni (Sibirya ve Finlandiya): Yüzde 3.9

C, Q ve O geni (Orta Asya): Yüzde 3.4

K geni (Pakistan): Yüzde 2.5

A geni (Afrika): Yüzde 1

Atasoy: Anadolu, ırkların kaynaşma potası

Stanford Üniversitesi’nin araştırmasında çalışan İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü eski Başkanı Prof. Dr. Sevil Atasoy, araştırmada insanın genetik köklerinde hiç değişmeyen iki örneği yani anneden çocuklarına geçen mitokondriyal DNA ve babadan çocuklarına geçen Y Kromozomunun incelendiğini söyledi: “İlk insanları Kenya civarından göçe çıktı ve tamamı Maveraünnehir’i iki kol halinde geçti. Doğu Akdeniz‘le Hint Okyanusu arasında olan bu bölgeden iki kolda Anadolu’ya geldiler. Anadolu, insanlık tarihi için anahtar coğrafyadır. Anadolu üzerinden bir kol Avrupa’ya diğer kol ise Orta Asya ve sonrasında Kuzey, Güney ve Uzak Doğu’ya gittiler. DNA şifrelerimizde dünyanın bütün DNA kökleri bulunmakta. Anadolu tüm ırklar, etnik unsurlar ve medeniyetler için bir kaynaşma potasıdır.”
Türkler Avrupa’nın en karışık halkı
İsviçre merkezli iGenea şirketinin geçen mayıs ayında yaptığı araştırmaya göre ise, Avrupa’da yaşayan halklar arasında genetik anlamda “en karışık ve en az safkan” olan topluluk Türkiye halkı.
Türkiye’de “safkan Türk” tartışması yaratacak araştırma için Avrupa’nın dört bir yanından DNA örnekleri toplayan ve bunlar üzerinde analizler yapan bilim adamları Türkiye’de yaşayan Türkler’in sekiz farklı etnik gruba ait genleri taşıdığını belirledi. Çalışmada Avrupa’da “safkan” olmaya en yakın halkın ise Ruslar olduğu ortaya çıktı.
Ari ırk için İkinci Dünya Savaşı’nı çıkaran Almanların genetik yapısında ise sadece yüzde 25 Cermen genleri bulunduğu ve hatta genlerinin yüzde 10’luk bir kısmının da Yahudi ırkından geldiği belirlendi. iGenea yetkililerinin araştırmanın “en büyük sürprizi” olarak açıkladığı Türkiye sonuçlarına göre Türkiye’de yaşayan insanların genetik yapısı incelendiğinde 8 farklı etnik gruba ait izler bulunuyor.
Avrupa ve Türkiye’nin çevresindeki bölgede bu kadar karmaşık bir genetiğe sahip olan başka bir millet daha yok.
Türklerin taşıdığı genler ise şöyle:

1) Türk, 2) Berberi, 3) Yunan, 4) Alman, 5) Slav, 6) Arap, 7) Yahudi, Cool Balkan (Vatan)

http://pomaknews.com/?p=7620
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 1529
Yaş : 50
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : Pomakistan
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Ad Soyad & İme Prezime : Pomaklar.com
Tesekkur : 42
Puan : 1647
Kayıt tarihi : 27/05/07

Character sheet
Blog: test

http://pomaknews.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz