GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Join the forum, it's quick and easy

GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.
GLASUVA NA POMAČİ ......POMAK HALKININ SESİ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Türkiyedeki Demokrat Pomaklar İstanbuldaki 2. Toplantısından Kurumsallaşma Kararı Çıktı.

Aşağa gitmek

default Türkiyedeki Demokrat Pomaklar İstanbuldaki 2. Toplantısından Kurumsallaşma Kararı Çıktı.

Mesaj tarafından pomaklar.com Salı Şub. 01, 2011 11:50 am

Türkiyedeki Demokrat Pomaklar İstanbuldaki 2. Toplantısından Kurumsallaşma Kararı Çıktı. Pomak110
Daha önce 1. toplantı sonuçlarını ve 2. toplantı için kamuoyuna yaptıkları duyuruyu yayınladığımız Türkiyedeki Demokrat Pomakların toplantı serisi devam ediyor.
Geçtiğimiz gün İstanbulda daha geniş bir katılımla gerşekleştirdikleri toplantılarında aldıkları kararları kamuoyu ile paylaştılar.
Her geçen gün daha örgütlü ve daha bilinçli hareket edildiği gözlenen Türkiyede yaşayan Demokrat Pomaklar 2. toplantılarında kurumsallaşma kararı aldıklarını ve en kısa sürede dernekleşmeye yönelineceğini belirtiyorlar.Kurumsallaşma faaliyetleri süresincede organizasyonun alt yapısını oluşturmak üçün Mali finans komitesi,Pomak dili,alfabesi,kültürü,tarihi komisyonu,Basın yayın kurulu komisyonu ,Enfermasyon ve dış ilişkiler komısyonu ve Eğitim ve Örgütlenme komisyonu şeklinde görevlendirmeler ile oluşturulacak resmi kurumsallaşmanın atemellerinin şimdiden sağlanm atılması çalışmalarının başlatıldığı açıklandı.
Bu çalışmalarda yer alarak emek ve çaba sarfeden tüm Pomak halkının güzel insanlarını tebrik ediyoruz.
Çalışmalarında başarılar dilerken, Pomaknews olarak herzaman destekçileri olduğumuzu belirtmek istiyoruz..

Türkiyede yaşayan Demokrat Pomaklar olarak basına ve kamuoyuna aktardıkları toplantı sonuç bildirisini yayınlıyoruz.

Sevgili Pomak halkı ve Pomak dostları.!!!
30/01/2011 tarihinde Türkiyede yaşayan Demokrat Pomaklar olarak ,İstanbulda gerçekleştirdiğimiz 2. Demokrat Pomaklar toplantısının mutluluğunu ve onurunu yaşıyoruz.

Bu toplantıda aldığımız karar şunlardır…
1-) Demokrat Pomaklar örgütlenmesine, tüzel kişilik kazandırmak için önce dernekleşme, daha sonra da vakıflaşmayı, önüne hedef koyan bir yol haritası çıkartarak ,tüzel kişilik kazanıncaya kadar çalışmaların sürekliği ve koordinasyonunu yürütmek için ,1.toplantıdaki yürütmemize ilaveten bazı arkadaşlarımızı yürütme kuruluna kabul edip bu arkadaşlarımızla beraber bazı komisyonlar kurma ihtiyacı doğmuş ve bu komisyonları kurup kendi arasında bir görev paylaşma ihtiyacına cevaben gelişmelere karşı bu komisyonlarda çalışmak isteyen Pomak arkadaşlara yüreğimiz ve komisyonlarımızın açık olduğunu sizlerle paylaşarak, komisyon oluşumları şöyledir.

Mali ve Finans Komiyonu= 3 kişi ile oluşturuldu.

Pomak dili,alfabesi,kültürüve tarihi Komisyonu= 4 Kişi İle Oluşturuldu.
Basın yayın kurulu Komisyonu=Şu aşamada 1 kişi mevcut. (Bu komisyona katılmak isteyen arkadaşlarımız bizlere uluşmalarını rica ediyoruz)
Enfermasyon ve Dış İlişkiler Komısyonu= 1 Kişi

Eğitim ve Örgütlenme komisyonu= 5 Kişi ile oluşturuldu. (Bu komisyonumuz ileride Türkiyede Pomakların yoğun yaşadığı illerde bu komisyona bağlı kalmak şartıyla İl komisyonları kurulacak olup istekli olan arkadaşlarımız bizlerle iletişime geçerlerse seviniriz..)
2-) Dünya kamuoyuna yönelik 21 şubat ta UNESCO’nun kaybolmaya yüztutmuş diller gününde Pomakçanın ve Pomakların asimilasyonlarını teşhir eden bildiriyi komuoyuna açıklayan imza kampanyasının başlatılmasına karar verilmiş olup bu bir basın toplantısıyla dünya kamuoyuna 20 şubat pazar saat14:00 da İstanbulda yazılı ve görsel basın davet edilerek (yerinin daha sonra belirlemek uzere) bir basın açıklaması yapılacaktır.Bu basın açıklamamıza tüm Pomaklar ve Pomak dostları davetlidir.
3-) Tüm bu çalışmaların yürütülmesı ve seçimli dernek kongremiz yapılana kadar ,yürütme kurulu sorumlu olup Demokrat Pomakların yüretmesi adına kamuoyuna ve basına karşı bizleri temsil etme yetkisi Mehmet Demir arkadaşımıza verilmiştir.
4-)Demokrat Pomaklar 3.toplantısını 20 şubat 2011 de yine İstanbulda (yeri ve saatini sizlerle daha sonra paylaşacağız. ) yapacak olup, tüm Pomak halkını bu onurlu mücadelesinde diline ,kültürüne sahip çıkmaya çağırıyor ,sizleri selam ve saygılarımızla selamlıyoruz ….

NADBREDİ POMASHKİ HORA….
YAŞASIN POMAKLAR …
YAŞASIN POMAKÇA ……

http://pomaknews.com/?p=3848
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 1529
Yaş : 50
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : Pomakistan
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Ad Soyad & İme Prezime : Pomaklar.com
Tesekkur : 42
Puan : 1647
Kayıt tarihi : 27/05/07

Character sheet
Blog: test

http://pomaknews.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön

- Similar topics

 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz