GLASUVA NA POMAČİ & ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

Millet gazetesinin Pomak düşmanlığı tam gaz devam ediyor.

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

default Millet gazetesinin Pomak düşmanlığı tam gaz devam ediyor.

Mesaj tarafından pomaklar.com Bir Perş. Haz. 10, 2010 3:41 pm

Son dönemlerde ardı ardına açılan tazminat davaları ve bunların davacılar lehine sonuşlanması sonucunda Millet gazetesi zor duruma düştü.

Yıllardır Batı Trakyada belli güçlerin desteği ile çıkartılan ve radikal Türk milliyetçiliği çizgisinde bir yayın sergileyen Millet gazetesi uzun zamandır sürdürdüğü Pomak düşmanlığını halen üzerinden atamamışki,gazetenin manşetine taşıdığı açıklamada yine Pomak halkına saldırmakta ve bundan vazgeçmemektedir.

Sözkonusu açıklamanın devamında:Yunanistanda yapılan Pomakça dilindeki eğitim taleplerinin Türk düşmanlığı olduğu tezini ısrarla sürdürerek Batı Trakyadaki mülüman azınlık arasında Pomak-Türk ayrımı ve düşmanlığı yaratma çabalarını halen sürdürmektedir.“Pomakça” eğitim taleplerin arkasında Türkçemiz ve dolayısıyla milli kimliğimiz yok edilmek hedefleniyor” gibi düşmanca tutumlarla azınlık içerisinde azınlık durumunda kalan Pomak halkını baskı altına almaya ve Pomaklıklarından vazgeçirme faaliyetlerni basın yayın yoluyla sürdürmeye kararlı olduğunu vurguluyor.

http://pomaknews.com/?p=1379

pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : İsveç ( Pehlivanköy )
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Tesekkur : 42

Character sheet
Blog: test

http://pomaknews.com

default Geri: Millet gazetesinin Pomak düşmanlığı tam gaz devam ediyor.

Mesaj tarafından pomak prensesi Bir C.tesi Ağus. 14, 2010 10:29 am

POLİTİK OYUNLARINA BİZİ ALET EDEMEYECEKLER.KÜRT VATANDAŞLARIN TUZAĞINA DÜŞMEYECEĞİZ.ONLAR BİZİM NASIL BİR MİLLET OLDUĞUMUZU BİLE BİLMİYORLAR.BİZLERDE BERABER BÜYÜYEN KOMŞU ÇOCUKLARI BİLE BİRBİRİNİ ALMAZKEN.KARDEŞ KARDEŞİ VE O KARDEŞ MÜSLÜMAN ....
ÇOK İYİ DÜŞÜNSÜNLER GÜZEL TÜRKİYEMİ BÖLEMEYECEKLER
pomak prensesi
Yeni Üye
Yeni Üye

Kadın
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : istanbul-beyoğlul/kırklarli/demirköy/paspala
İşiniz : muhasebe
Ad Soyad & İme Prezime : sibel talpa buluş
Tesekkur : 7

Character sheet
Blog:

Mesaj tarafından pomaklar.com Bir C.tesi Ağus. 14, 2010 11:09 am

pomak prensesi demiş ki:POLİTİK OYUNLARINA BİZİ ALET EDEMEYECEKLER.KÜRT VATANDAŞLARIN TUZAĞINA DÜŞMEYECEĞİZ.ONLAR BİZİM NASIL BİR MİLLET OLDUĞUMUZU BİLE BİLMİYORLAR.BİZLERDE BERABER BÜYÜYEN KOMŞU ÇOCUKLARI BİLE BİRBİRİNİ ALMAZKEN.KARDEŞ KARDEŞİ VE O KARDEŞ MÜSLÜMAN ....
Dediklerinize katiliyorum ama yorumunuzun sözkonusu haber ile baglantisini anlayamadim.
Konu Yunanistandaki yasananlarla ilgili ama siz Turkiyeden bahsetmissiniz.
Pek cok kisi farkinda olmayabilir ama biz Pomaklarin devleti yoktur ve bu yuzden Pomaklar yasadiklari ulkelerin hassasiyetlerine göre hareket ederken kendi kirmizi cizgilerinide olusturmak bunlari temel alarak hareket etmek zorundadir.Yoksa turkiyedeki,bulgaristandaki,yunanistandaki Pomaklar kendi yasadiklari ulkelerin durumlarina göre hareket edecekler ve hicbir zaman birlik icerisinde guclerini ortaya koyamiyacaklardir

pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : İsveç ( Pehlivanköy )
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Tesekkur : 42

Character sheet
Blog: test

http://pomaknews.com

Mesaj tarafından decenqua Bir Ptsi Ağus. 16, 2010 12:00 am

POMAK demiş ki:
pomak prensesi demiş ki:POLİTİK OYUNLARINA BİZİ ALET EDEMEYECEKLER.KÜRT VATANDAŞLARIN TUZAĞINA DÜŞMEYECEĞİZ.ONLAR BİZİM NASIL BİR MİLLET OLDUĞUMUZU BİLE BİLMİYORLAR.BİZLERDE BERABER BÜYÜYEN KOMŞU ÇOCUKLARI BİLE BİRBİRİNİ ALMAZKEN.KARDEŞ KARDEŞİ VE O KARDEŞ MÜSLÜMAN ....
Dediklerinize katiliyorum ama yorumunuzun sözkonusu haber ile baglantisini anlayamadim.
Konu Yunanistandaki yasananlarla ilgili ama siz Turkiyeden bahsetmissiniz.
Pek cok kisi farkinda olmayabilir ama biz Pomaklarin devleti yoktur ve bu yuzden Pomaklar yasadiklari ulkelerin hassasiyetlerine göre hareket ederken kendi kirmizi cizgilerinide olusturmak bunlari temel alarak hareket etmek zorundadir.Yoksa turkiyedeki,bulgaristandaki,yunanistandaki Pomaklar kendi yasadiklari ulkelerin durumlarina göre hareket edecekler ve hicbir zaman birlik icerisinde guclerini ortaya koyamiyacaklardir

Pomak prensesi kardeşime katılıyorum.PKK'nın politik oyunlarına alet olmayacağız muhakkak.Müslüman kardeşliğine vurgu yapmışsınız.Evet çok güzel, bizler kardeşiz,bir arada yaşayacağız,fakat insanlar artık demokratik taleplerinin de karşılanmasını istiyor,kendi değerlerini de yaşatarak geliştirerek.Bakın demin dediğim Müslümanlığa vurgu yaptığınız için söylüyorum,Kuranda Rabbim (miz) bizleri Kavimler halinde yarattığını söylüyor,bir arada yaşayın,tanışın,kaynaşın diyor.Ve en makbulünüz en fazla Takva sahibi olanınızdır diyor.

Bu ayette ne demek istiyor yaradan.Bir sokakta bir arada yaşadığımız komşularımızın haklarına dahi saygılı oluyoruz ve onların değerleriyle,inançlarıyla yaşamalarına dahi kolaylık sağlıyoruz değilmi?Geçinmek,bir arada yaşaya bilmek için.İşte burada şu çıkıyor Kavmi haklara saygı ve yaşatılmasına hoş görü,nedir bu anadilini yaşatmasına,kendi kültürel değerleriylede yaşamasına kolaylık sağlamak.Anadili nasıl yaşata bilirsiniz günümüzde,her türlü imkanları vererek.Anadilde eğitim,Basın,yayın neşriyat hakkını v.s.

Eğer bunu talep eden Kürt kardeşlerimize 30 yıl önce verilseydi bu kadar masraf ve can kaybına sebep olunmazdı,en acısı kardeş kavgası ve kan akışı olmazdı.Ne oldu işin içine bölgedeki çıkarları peşindeki kötü ziniyetteki ve amaçtaki dış mihraklarda girdi,meselenin en uç noktasındakileri örgütlediler her türlü imkanları sundular ve çok kolay halledilebilecek mesele ne hallere geldi.

Avrupa boşunamı bu konulara rahatlık getiriyor,huzur bozulmasın,içerde halk bir birine düşmesin,devlet yasal olarak bütün talepleri karşıladığını bilsinler ve devlete güvensinler,sevsinler diye.Bu gün İspanyada Bask terörü dibe vurdu.İrlandada İRA bitme noktasında.İngiltere her yıl İskoçyaya ve Gallere Biritanyadan ayrılmak istiyormusunuz diye referandum yapıyor.Her iki halkta İstemiyor neden.Çünkü İngiltere bu iki halkın Anadilde eğitimi için,Kültürünü geliştirmesi için her yıl fon ayırıyor ülke bütcesinden.Belçikada öyle,İtalyada v.s....

Yani Talepler bastırılırsa Teröre kayma oluyor,adamlar bunu anladılar.Önünü kesiyorlar.Kürtlerin hepsinede PKK'lı (Bölücü) iması yapmak çok yanlış.Bakın 15-20 Milyonun hepsi PKK'lı olsa Allah Muhafaza ne boyutlara gelirdi terör.
decenqua
Üye
Üye

Erkek
Yaşadığınız Yer - Doğum yeri : 50 Balıkesir/Gönen
İşiniz : Emekli
Ad Soyad & İme Prezime : Recep ŞEREF
Sülale ismi : Çerkezlerin (Adiğe) Decen Sülalesi
Tesekkur : 27

Mesaj tarafından Sponsored content

Sponsored content

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön

- Similar topics