GLASUVA NA POMAČİ & ......POMAK HALKININ SESİ
Uye olarak desteklerimizi sunalim.

İmza Kampanyası ..!

Aşağa gitmek

default İmza Kampanyası ..!

Mesaj tarafından pomaklar.com Bir Salı Ocak 05, 2010 12:31 pm

TRAKYA İSTANBUL’UN ARKA BAHÇESİ OLAMAZ ...!
İmza Kampanyası ..! Banner10
Bilindiği gibi, Çarpık kentleşme ve Sanayileşme sonucu Ergene Nehrinin kirletilmesi nedeniyle ortaya çıkan çevre sorunlarının önlenmesi, Sanayinin kontrol altına alınması, Tarım alanlarının korunması amacıyla, Trakya halkının talebi doğrultusunda 2004 yılında Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı ’ Trakya Üniversitesi tarafından hazırlanarak, Bakanlıkça onaylanmış ve yürürlüğe girmiş idi.

Korumacı ve sürdürülebilir bir plan olmasından ve de Türkiye de bir ilk olmasından dolayı EHÇDP Trakyalılar tarafından sahiplenilmektedir..


Ancak, TRAKAB tarafından , İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bir alt şirketi olan İstanbul Metropoliten Planlama Bürosu’na yaptırılan 1/100 000 ölçekli Trakya Alt Bölgesi Ergene Havzası Revizyon Çevre Düzeni Planı ile EHÇDP korumacı özelliğini yitirmiştir.

Ergene Havzası Çevre Düzeni Planı’ nın korumacı anlayışı, yeni revizyon planlar ile değiştirilerek , Trakya’yı İstanbul’a göre düzenleyen, İstanbul’un marjinal sanayisini ve niteliksiz işgücünü bölgeye aktarmaya çalışan , tarımı yok ederek İstanbul’un arka bahçesi yapma anlayış planına dönüştürülmüştür.

2006 yılı protokolun iptal edilerek İMP den plan yapma yetkisi geri alınmalı , Çevre ve Orman Bakanlığınca onaylı revize plan geri çekilmeli ve bu planlarının Trakya Üniversiteleri uzmanları tarafından yapılması sağlanmalıdır.

Katılım için aşşağıdaki adrese gidelim.
http://www.edirnekentkonseyi.org/pages/imza/index.php

_________________
Edna Pomashka Obich
Bir Pomak Sevdası
www.facebook.com/pomakistan
pomaklar.com
pomaklar.com
Admin
Admin

Erkek
Mesaj Sayısı : 1449
Yaş : 47
İşiniz : Yazar,araştırmacı),Siyaset
Tesekkur : 42
Puan : 1466
Kayıt tarihi : 27/05/07

Character sheet
Blog: test

http://pomaknews.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz